Producenci
Promocje
Lampa bakteriobójcza UV-C STERILON 108W 230V EVG
Lampa bakteriobójcza UV-C STERILON 108W 230V EVG
1 476,00 zł 820,00 zł 1 200,00 zł 666,67 zł
szt.
PHILIPS POWERTON SON-T 100W E40
PHILIPS POWERTON SON-T 100W E40
34,99 zł 25,00 zł 28,45 zł 20,33 zł
szt.
Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W
Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W
1 722,00 zł 990,00 zł 1 400,00 zł 804,88 zł
szt.

Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W

Dostępność: 20 sztuk
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 990,00 zł 1 722,00 zł 990.00
Cena netto: 804,88 zł 1 400,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: AE24-5573B_20200818175646

Opis

UWAGA, UWAGA!

JUŻ TYLKO U MNIE GORĄCA JAK LETNIE SŁOŃCE PROMOCJA NA LAMPY PRZEPŁYWOWE DWUFUMKCYJNE UV-C STERILON FLOW 72W.

NAJNIŻSZA CENA NA RYNKU, DLATEGO NIE ZWLEKAJ Z ZAKUPEM A NA PEWNO BĘDZIESZ DOBRZE PRZYGOTOWANY NA 4 FALĘ PANDEMII TYM RAZEM W BARDZO GROŹNYM WARIANCIE INDYJSKIM.

 

 

UV-C STERILON FLOW – bezpieczna dezynfekcja pomieszczeń w obecności ludzi.

Urządzenia te, to idealne, ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie problemu dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, gdzie stale przebywają ludzie. Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UVC nie wydostaje się na zewnątrz lampy. Metoda ta umożliwia oczyszczenie ze szkodliwych mikrobów, w zależności od modelu lampy, od 110 do 160 m3 powietrza w ciągu godziny.

Lampy UV-C STERILON FLOW są dwufunkcyjne – po otwarciu mogą być wykorzystywane do bezpośredniej dezynfekcji powierzchni (z zachowaniem środków bezpieczeństwa dotyczących dezynfekcji bezpośredniej – podczas pracy lampy należy opuścić pomieszczenie).

dodatkowo

Lampy dwufunkcyjne to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, gdzie notuje się regularną, czasową obecność ludzi – np. w gabinetach lekarskich, restauracjach, salonach beauty, placówkach edukacyjno- opiekuńczych, sklepach i wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia jest stały przepływ osób, a w nocy pomieszczenia te pozostają puste. Po nocnej, bezpośredniej dezynfekcji powierzchni, w ciągu dnia lampa może pracować w trybie przepływowym, odkażając na bieżąco powietrze.

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, bezpieczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję:

• nie wymaga nakładu pracy ludzkiej

• nie zużywa środków chemicznych – generuje oszczędności

• jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie chemicznych środków do dezynfekcji.

 

Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W wykorzystując światło ultrafioletowe (UV-C), jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Skuteczność dezynfekcji do 110 m3/h.

 

Podwójna Funkcja:

1. Funkcja dwukierunkowa przypływowej dezynfekcji powietrza:

Dzięki wymuszonej cyrkulacji powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy, dzięki czemu może ona być wykorzystana w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

Chciałabym podać Państwu skuteczność odpowiedniej lampy dezynfekcyjnej w stosunku do metrażu (kubatury) dezynfekowanego pomieszczenia przy  przepływowej dezynfekcji powietrza oraz czas potrzebny do odkażenia, która wynosi odpowiednio:

UV-C STERILON FLOW 72W ~ 50m3 - czas naświetlania 2 h.

UV-C STERILON FLOW 144W ~ 75m3 - czas naświetlania 2 h.

 

 

2. Funkcja jednokierunkowej bezpośredniej dezynfekcji powietrza:

Po otwarciu przesłony źródła światła wystarczy skierować lampę bezpośrednio na powierzchnię prze określony czas, aby skutecznie ją zdezynfekować. Należy jednak pamiętać, że światło UV-C jest szkodliwe dla skóry i oczu.
Wykorzystując lampę w tej formie nie można znajdować się w zasięgu strumienia światła, a przed jej użyciem wymagane jest zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączoną do produktu.

Chciałabym podać Państwu skuteczność odpowiedniej lampy dezynfekcyjnej w stosunku do odkażanego powietrza przy bezpośredniej dezynfekcji oraz czas, potrzebny do odkażenia, który wynosi odpowiednio:

UV-C STERILON FLOW 72W ~ 25m2 - czas naświetlania 2 h.

UV-C STERILON FLOW 144W ~ 50m2 - czas naświetlania 2 h.

 

FUNKCJA PRZEPŁYWOWA

Powierzchnia naświetlania przy dezynfekcji bezpośredniej z odległości 1 m wynosi:

1. Funkcja dwukierunkowa przypływowej dezynfekcji powietrza:

50 m3

2. Funkcja jednokierunkowej bezpośredniej dezynfekcji powietrza w zależności od kubatury pomieszczenia: do 25 m2

w odległości 1m : 7 m2

Skuteczność dezynfekcji

Skuteczność dezynfekcji prezentowana jest przez CIE i inne jednostki badawcze w oparciu o dawkę energii potrzebną do usunięcia 90% drobnoustrojów z powierzchni. Dla większości znanych nam bakterii i wirusów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2. Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C, w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 800 sekund, czyli około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%.

Promieniowanie UV-C emitowane przez lampy z rodziny UV-C STERILON w odległości 1 m od lampy: 1,44W promieniowania UV-C (UV-C STERILON 72W)

Skuteczność promieniowania UV-C spada odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła światła. Dlatego im bliżej dezynfekowanej powierzchni ustawimy źródło światła, tym skuteczność będzie większa.

Orientacyjny czas dezynfekcji powierzchni przez lampy UV-C STERILON wynosi 15 minut. Czas ten może się jednak różnić od podanego powyżej, ponieważ zależy od mocy użytej lampy i odległości powierzchni dezynfekowanej od źródła światła. Czas ten zależy również od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza.

 

Skuteczność dezynfekcji SARS-CoV-2 (koronawirus wywołujący chorobę Covid 19)

Nie ma opublikowanych oficjalnych badań potwierdzających dawkę energii, jaka jest potrzebna, aby zneutralizować wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Porównuje się jednak jego budowę do wirusa „Hepatiti A Virus” bardziej odpornego na promienie UV-C, dla którego dawka wynosi niecałe 7 mJ/cm2. Na tej podstawie szacuje się, że dawka potrzebna do neutralizacji koronawirusa wywolującego chorobę COVID-19 wynosi około 4 mJ/cm2.

Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C w odległości 1 m od powierzchni, potrzebuje 400 sekund, czyli około 7 minut aby ją zdezynfekować w 90% z obecności wirusa.

UWAGA!

Promienie UV-C są tak silne, że nie pozostają bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka. Dlatego używając lamp UV-C do dezynfekcji należy zachować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego, aby nie narażać się na naświetlenie oczu bądź utratę wzroku a także choroby dermatologiczne w wyniku nadmiernego i szkodliwego naświetlenia skóry.


Szczególnie polecana do wykorzystania w:

 • obiektach usługowych (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure);
 • placówkach służby zdrowia;
 • hotelach;
 • restauracjach;
 • jednostkach administracji publicznej;
 • placówkach edukacyjnych i opiekuńczych;
 • a także do zastosowań prywatnych.

 

DANE TECHNICZNE:

Rodzaj lampy: przepływowa/stojąca

Moc lampy [W]  72

Moc źródła światła [W]  36 x 2

Rodzaj światła: ultrafioletowe UV-C

Długość fal UV-C: 253,7 nm

Źródło światła:  Świetlówka kompaktowa

Liczba źródeł światła:  2

Czas naświetlania: do 2 h

Przepływ powietrza: 160 m3/h

Maksymalny metraż (kubatura) dezynfekowanego pomieszczenia przy dezynfekcji przepływowej wynosi ok. 75m3

Maksymalny powierzchnia pomieszczenia przy dezynfekcji bezpośredniej wynosi ok. 50m2

Żywotność źródła światła: 9000h

Rodzaj osprzętu: Statecznik elektroniczny standardowy

Kolor obudowy:  Biały mat

Kolor frontu: srebrny ocynkowany

Filtr: przeciwkurzowy 

Miejsce na filtr HEPA: TAK jednak brak w zestawie, dostępny jako opcja dodatkowo płatna.

Zawiera układ sterujący: NIE

Napięcie znamionowe od/do [V] od  220-240

Klasa ochronności:  I

Zawiera źródło światła: TAK  - 2 szt. o mocy 36W

Stopień ochrony (IP) IP20

Zapłonnik/starter: Nie wymagany

Wysokość/głębokość [mm]   724/160

Długość [mm] 160

Szerokość [mm] 160

Oprawka: 2G11

Przewód zasilający: 3m

Włącznik: on-off

Waga (kg): 10,00

 

X

W zastawie:

* przewód gumowy (H07RN-F): 3m

* wtyczka: UNI-SCHUKO (wodoodporna)

* źródła światła

* filtr przeciwkurzowy

 

Za dodatkową opłatą dostępne akcesoria:

 • zestaw kółek prowadzących


Polski Producent: LENA LIGHTING


Lampy bakteriobójcze od Polskiego Producenta: LENA LIGHTING

Lena Lighting to polski producent oświetlenia, który specjalizuje się w tworzeniu nowych rozwiązań technologicznych. Lampa bakteriobójcza UV-C to niezbędny element wyposażenia szpitali i innych placówek medycznych. Dlaczego? Ze względu na specyfikę pracy, ośrodki zdrowia są narażone na zwiększoną ilość groźnych dla zdrowia bakterii i wirusów. Według statystyk, w USA niemal 2 miliony pacjentów rocznie zostaje zakażonych podczas pobytu w szpitalu. Lampy bakteriobójcze to profesjonalne zabezpieczenie przed infekcjami, szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Za skuteczność działania lamp odpowiada promieniowanie UV-C o wyjątkowo silnych właściwościach wirusobójczych. W ofercie Lena Lighting znajdują się lampy bakteriobójcze UV-C STERILON 72W/108W oraz lampy bakteriobójcze UV-C STERILON 36W, które wyróżnia:

 • wysoka trwałość,
 • certyfikat potwierdzający I klasę ochrony,
 • czas kompleksowej dezynfekcji wynoszący 2 godziny,
 • wykorzystanie materiałów wysokiej jakości,
 • energooszczędna technologia,
 • estetyczny projekt,
 • możliwość montażu na statywie.

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania - dlaczego warto?

Lampa bakteriobójcza UV-C STERILON Lena Lighting charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, ponieważ promieniowanie jest skierowane bezpośrednio na dezynfekowaną powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi - w sklepach, urzędach, szkołach czy firmach kurierskich. Regularne stosowanie lampy wirusobójczej zapewnia sterylność pomieszczenia oraz bezpieczeństwo przebywających w nim ludzi. To ważne, szczególnie w przypadku ogłoszenia epidemii, która wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności (przykładowo w marcu 2020 roku WHO ogłosiło pandemię koronawirusa). Zamów lampę ultrafioletową bakteriobójczą od polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting.

 

Jesteś zainteresowany lampami UV-C STERILON?

Zadzwoń:
603-945-087

Napisz:
sklep@luminalis.pl

 

W załącznikach znajdą Państwo Deklarację zgodności CE, Kartę katalogową. Zachęcam do zapoznania się z tymi dokumentami.

 

Serdecznie zapraszam do składania zamówień. Życzę Państwu dużo zdrowia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl