Realizacja zamówień może ulec wydłużeniu, za utrudnienia przepraszamy.

Producenci
Promocje
Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W
Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W
1 722,00 zł 950,00 zł 1 400,00 zł 772,36 zł
szt.

Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W

Dostępność: 38 sztuk
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 950,00 zł 1 722,00 zł 950.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 772,36 zł 1 400,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: AE24-5573B_20200818175646

Opis

UWAGA, UWAGA!

W PROMOCYJNEJ CENIE LAMPA PRZEPŁYWOWA DWUFUNKCYJNA UV-C STERILON FLOW 72W.

 

 

NAJNIŻSZA CENA NA RYNKU, DLATEGO NIE ZWLEKAJ Z ZAKUPEM A NA PEWNO BĘDZIESZ DOBRZE ZABEZPIECZONY W TRAKCIE KOLEJNEJ FALI PANDEMII TYM RAZEM W BARDZO GROŹNYM WARIANCIE DELTA LIGHT, KTÓRY ZAKAŻA W 2 MINUTY.

UV-C STERILON FLOW – bezpieczna dezynfekcja pomieszczeń  w obecności ludzi.

Urządzenia te, to idealne, ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie problemu dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, gdzie stale przebywają ludzie. Dzięki wymuszonej cyrkulacji, powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UVC nie wydostaje się na zewnątrz lampy. Metoda ta umożliwia oczyszczenie ze szkodliwych mikrobów, w zależności od modelu lampy, od 110 do 160 m3 powietrza   w ciągu godziny.

 

Pamiętajmy, że lampy dwufunkcyjne to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, gdzie notuje się regularną, czasową obecność ludzi – np.:

 • biurach;
 • gabinetach lekarskich;
 • placówkach edukacyjno- opiekuńczych;
 • placówkach służby zdrowia;
 • jednostkach administracji publicznej;
 • placówkach edukacyjnych i opiekuńczych;
 • obiektach usługowych (salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure);
 • sklepach;
 • hotelach;
 • restauracjach;
 • a także do zastosowań w domach i mieszkaniach prywatnych.

czyli wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia jest stały przepływ osób, a w nocy pomieszczenia te pozostają puste. Po nocnej, bezpośredniej dezynfekcji powierzchni, w ciągu dnia lampa może pracować w trybie przepływowym, odkażając na bieżąco powietrze.

 

Bądźmy bezpieczni!

Gdziekolwiek jesteśmy przychodni, w biurze, w restauracji czy w metrze albo każdym innym miejscu, od teraz możesz czuć się pewniej. Dlatego zadbajmy o zdrowie swoje, swoich bliskich, przyjaciół, znajomych, współpracowników, kontrahentów oraz każdej osoby, którą spotykamy na co dzień a pomogą Nam w tym lampy z serii STERILON.

Nie zapominajmy, że powszechne szczepienia, zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek, to główne narzędzia w walce z pandemią wirusa COVID-19.

Jednakże równie istotna jest także wydajna i bezpieczna dla człowieka dezynfekcja, dlatego pozwoliłam sobie przedstawić Państwu linię lamp służących do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Dzięki znanej  i sprawdzonej przez ponad 100 lat technologi UV-C. Dodam, że urządzenia z linii STERILON to blisko 100% skuteczności  w usuwaniu wirusów, bakterii czy grzybów.

Lampy UV-C STERILON FLOW są dwufunkcyjne – po otwarciu mogą być wykorzystywane do bezpośredniej dezynfekcji powierzchni (z zachowaniem środków bezpieczeństwa dotyczących dezynfekcji bezpośredniej – podczas pracy lampy należy opuścić pomieszczenie).

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, bezpieczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję:

 • nie wymaga nakładu pracy ludzkiej;
 • nie zużywa środków chemicznych – generuje oszczędności;
 • jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie chemicznych środków do dezynfekcji.

 

Lampa bakteriobójcza UV-C to niezbędny element wyposażenia szpitali i innych placówek medycznych.

Dlaczego? Ze względu na specyfikę pracy, ośrodki zdrowia są narażone na zwiększoną ilość groźnych dla zdrowia bakterii i wirusów. Według statystyk, w USA niemal 2 miliony pacjentów rocznie zostaje zakażonych podczas pobytu w szpitalu. Lampy bakteriobójcze to profesjonalne zabezpieczenie przed infekcjami, szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Za skuteczność działania lamp odpowiada promieniowanie UV-C o wyjątkowo silnych właściwościach wirusobójczych

Ponieważ liczy się zaufanie

Lampy przepływowe z rodziny UV-C Sterilon działają w tle, w Twojej obecności, abyś mógł się skupić na pracy lub tym, co sprawia Ci przyjemność.

Światło ultrafioletowe jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami, bakteriami i grzybami. Już od wielu lat jest szeroko wykorzystywane  w placówkach medycznych:

 • w szpitalach;
 • do odkażania sal operacyjnych,;
 • gabinetów zabiegowych;
 • sal chorych;
 • narzędzi i przyrządów medycznych.

Dezynfekcja światłem UV-C jest również powszechnie stosowana do:

 • pasteryzacji mleka;
 • odkażania środków lokomocji;
 • sterylizacji narzędzi w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.

Stosując lampy przepływowe z rodziny UV-C Sterilon można bezpiecznie dezynfekować pomieszczenia w obecności ludzi. Jest to możliwe dzięki ich konstrukcji, dzięki której światło UV-C, nie wydostaje się na zewnątrz lampy.

 

Lampa dezynfekcyjna przepływowa dwufunkcyjna UV-C STERILON FLOW 72W wykorzystując światło ultrafioletowe (UV-C), jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Skuteczność dezynfekcji do 110

m3/h. 

 

Podwójna Funkcja:

1. Funkcja dwukierunkowa przypływowej dezynfekcji powietrza:

Dzięki wymuszonej cyrkulacji powietrze przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz. Osłonięte światło UV-C nie wydostaje się na zewnątrz lampy, dzięki czemu może ona być wykorzystana w pomieszczeniach, gdzie trzeba bezpiecznie i skutecznie zdezynfekować powietrze w obecności ludzi.

Chciałabym podać Państwu skuteczność odpowiedniej lampy dezynfekcyjnej w stosunku do metrażu (kubatury) dezynfekowanego pomieszczenia przy przepływowej dezynfekcji powietrza oraz czas potrzebny do odkażenia, która wynosi odpowiednio:

UV-C STERILON FLOW 72W ~ 50m3 - czas naświetlania 2 h.

UV-C STERILON FLOW 144W ~ 75m3 - czas naświetlania 2 h.

2. Funkcja jednokierunkowej bezpośredniej dezynfekcji powietrza     w zależności od kubatury pomieszczenia: do 25 m2 w odległości 1m: 7 m2.

Promieniowanie UV-C emitowane przez lampy z rodziny UV-C STERILON  w odległości 1 m od lampy: 1,44W promieniowania UV-C (UV-C STERILON 72W).

Po otwarciu przesłony źródła światła wystarczy skierować lampę bezpośrednio na powierzchnię prze określony czas, aby skutecznie ją zdezynfekować. Należy jednak pamiętać, że światło UV-C jest szkodliwe dla skóry i oczu.

Funkcja lampy bakteriobójczej bezpośredniego działania - dlaczego warto z niej korzystać?

Lampa bakteriobójcza UV-C STERILON Lena Lighting charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, ponieważ promieniowanie jest skierowane bezpośrednio na dezynfekowaną powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi - w gabinetach lekarskich, urzędach, szkołach, biurach, obiektach usługowych, placówkach służby zdrowia, placówkach edukacyjno-opiekuńczych, hotelach, restauracjach, sklepach czy firmach kurierskich, gdzie codzienni przemieszcza się mnóstwo ludzi, którzy dotykają różne przedmioty i powierzchnie.

Właśnie tam regularne stosowanie lampy wirusobójczej zapewnia sterylność pomieszczenia oraz bezpieczeństwo przebywających  w nim ludzi. To ważne, szczególnie w przypadku ogłoszenia epidemii, która wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności (przykładowo w marcu 2020 roku WHO ogłosiło pandemię koronawirusa).

 

Lampy UV-C STERILON FLOW są dwufunkcyjne – po otwarciu mogą być wykorzystywane do bezpośredniej dezynfekcji powierzchni (z zachowaniem środków bezpieczeństwa dotyczących dezynfekcji bezpośredniej – podczas pracy lampy należy opuścić pomieszczenie).

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, bezpieczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję:

 • nie wymaga nakładu pracy ludzkiej;
 • nie zużywa środków chemicznych – generuje oszczędności;
 • jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie chemicznych środków do dezynfekcji.

 

 

 

Skuteczność dezynfekcji prezentowana jest przez CIE i inne jednostki badawcze w oparciu o dawkę energii potrzebną do usunięcia 90% drobnoustrojów z powierzchni. Dla większości znanych nam bakterii       i wirusów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2. Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C, w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 800 sekund, czyli około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%.

Skuteczność promieniowania UV-C spada odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła światła. Dlatego im bliżej dezynfekowanej powierzchni ustawimy źródło światła, tym skuteczność będzie większa.

Orientacyjny czas dezynfekcji powierzchni przez lampy UV-C STERILON wynosi 15 minut. Czas ten może się jednak różnić od podanego powyżej, ponieważ zależy od mocy użytej lampy i odległości powierzchni dezynfekowanej od źródła światła. Czas ten zależy również od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza.

Skuteczność poparta dowodami

Skuteczność dezynfekcji lamp z rodziny UV-C Sterilon została dokładnie przebadana przez niezależny Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno - Spożywczego im. Wacława Dąbrowskiego z Łodzi.

Zgodnie z raportem, który otrzymaliśmy:

Przepływową lampę UV-C Sterilon Flow 72 W przebadano w pomieszczeniu o powierzchni 25 m2. Po dwóch godzinach działania lampy w pomieszczeniu, ilość drobnoustrojów, grzybów i pleśni została zredukowana o ponad 70%. Po kolejnych 4 godzinach redukcja ta wynosiła około 80%, a po kolejnych 14 godzinach ustabilizowała się na poziomie 98%.

Badaniu poddano także skuteczność dezynfekcji bezpośredniej lampą UV-C Sterilon 72 W. Po 15 minutach naświetlania z odległości 1 m redukcji na naświetlanej powierzchni uległo 98% pleśni i 100% pozostałych drobnoustrojów.

Co prawda nie ma opublikowanych oficjalnych badań potwierdzających dawkę energii, jaka jest potrzebna, aby zneutralizować wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Porównuje się jednak jego budowę do wirusa „Hepatiti A Virus” bardziej odpornego na promienie UV-C, dla którego dawka wynosi niecałe 7 mJ/cm2. Na tej podstawie szacuje się, że dawka potrzebna do neutralizacji koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 wynosi około 4 mJ/cm2.

Oznacza to, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C w odległości 1 m od powierzchni, potrzebuje 400 sekund, czyli około 7 minut aby ją zdezynfekować w 90% z obecności wirusa.

 

DANE TECHNICZNE:

Rodzaj lampy: przepływowa/stojąca

Ilość funkcji: 2

 • Funkcja przepływowej dezynfekcji powietrza;
 • Funkcja jednokierunkowej bezpośredniej dezynfekcji powierzchni.

  FUNKCJA PRZEPŁYWOWA

Moc lampy [W] 72

Moc źródła światła [W] 36 x 2

Rodzaj światła: ultrafioletowe UV-C

Długość fal UV-C: 253,7 nm

Źródło światła: Świetlówka kompaktowa

Liczba źródeł światła: 2

Czas naświetlania: do 2 h

Przepływ powietrza: 160 m3/h

Maksymalny metraż (kubatura) dezynfekowanego pomieszczenia przy dezynfekcji przepływowej wynosi ok. 25 m2 (~75 m3)

Maksymalny powierzchnia pomieszczenia przy dezynfekcji bezpośredniej wynosi ok. 50 m2

 • Powierzchnia naświetlania przy dezynfekcji bezpośredniej z odległości 1 m wynosi 7 m2

Poziom hałasu: 42 dB

Żywotność źródła światła: 9000h

Rodzaj osprzętu: Statecznik elektroniczny standardowy

Kolor obudowy: Biały mat

Kolor frontu: Srebrny ocynkowany

Filtr: przeciwkurzowy

Miejsce na filtr HEPA: TAK jednak brak w zestawie, dostępny jako opcja dodatkowo płatna.

Zawiera układ sterujący: NIE

Napięcie znamionowe od/do [V]: 220-240

Całkowity pobór mocy: 82W

Klasa ochronności przed porażeniem: I

Zawiera źródło światła: TAK - 2 szt. o mocy 36W

Stopień szczelności (IP): IP20

Zapłonnik/starter: Nie wymagany

Wysokość/głębokość [mm]: 724/160

Długość [mm]: 160

Szerokość [mm]: 160

Oprawka: 2G11

Przewód zasilający: 3m

Włącznik: on-off

Waga (kg): 10,00

W zastawie:

* przewód gumowy (H07RN-F): 3m

* wtyczka: UNI-SCHUKO (wodoodporna)

* źródła światła

* filtr przeciwkurzowy

Dostępne akcesoria na zamówienie u Producneta:

 • akcesoryjny zestaw kółek;
 • uchwyt do montażu ściennego;
 • okulary ochronne UV-C;
 • filtr HEPA;
 • świetlówki UV-C;
 • filtr przeciwkurzowy

Producent posiada również w swojej ofercie lamp bakteriobójczych wersje lamp z dodatkowym wyposażeniem fabrycznym takim jak:

 • licznik czasu pracy,
 • zabezpieczenie przed otwarciem.

 

 

 

UWAGA!

Promienie UV-C są tak silne, że nie pozostają bez szkodliwego wpływu na skórę czy oczy człowieka. Dlatego używając lamp UV-C do dezynfekcji należy zachować podstawowe środki bezpieczeństwa tzn. nie znajdować się w zasięgu strumienia świetlnego, aby nie narażać się na naświetlenie oczu bądź utratę wzroku a także choroby dermatologiczne w wyniku nadmiernego i szkodliwego naświetlenia skóry.

 

 

Za dodatkową opłatą dostępne akcesoria:

 • zestaw kółek prowadzących dostępny osobno oraz w zestawie z lampą w innych ofertach sprzedawcy.

 

 

Lampy bakteriobójcze od Polskiego Producenta: LENA LIGHTING

Lena Lighting to polski producent oświetlenia, który specjalizuje się w tworzeniu nowych rozwiązań technologicznych. W ofercie Lena Lighting znajdują się cała seria lamp bakteriobójcze z serii STERILON, które wyróżnia:

 • wysoka trwałość,
 • certyfikat potwierdzający I klasę ochrony,
 • czas kompleksowej dezynfekcji wynoszący 2 godziny,
 • wykorzystanie materiałów wysokiej jakości,
 • energooszczędna technologia,
 • estetyczny projekt,
 • możliwość montażu na statywie.

Zamów lampę ultrafioletową bakteriobójczą od polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting.

 

 

Jesteś zainteresowany lampami UV-C STERILON?

Zadzwoń:
603-945-087

Napisz:
sklep@luminalis.pl

 

W załącznikach znajdą Państwo Deklarację zgodności CE, Kartę katalogową. Zachęcam do zapoznania się z tymi dokumentami.

 

Serdecznie zapraszam do składania zamówień. Sprawdź nasze pozostałe lampy bakteriobójcze oraz oferty.

Życzę Państwu dużo zdrowia.

 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl